Merkez İlçe Başkanı
FATİH MEHMET KÖSE
1980 yılında Rize merkezde doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Rize'de tamamladı ve ardından Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Teknik Bilimler Yüksekokulu Elektrik ve Elektronik bölümünde ön lisans eğitimini tamamladı.
İkinci Olağan Kongre ile 2008 yılın da AK Parti Rize İl Gençlik Kolları yönetim kurulu üyeliğine seçildi. Bu görevini Dört yıl sürdürdü. Ardından Üçüncü Olağan Kongre ile 2012 yılında Ak Parti Rize Merkez İlçe yönetim kurulu üyeliğine seçildi. 2013 ile 2014 yılları arasında Teşkilat Başkanlığı görevlerini yürüttü. Dördüncü Olağan Merkez İlçe Kongresi ile Siyasi ve Hukuki İşler Başkanlığı görevine getirildi, Beşinci Olağan Kongre neticesinde aynı görev tevdi edilmişken 2018 Ağustos Ayında Ak Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı tarafından Rize Merkez İlçe Başkanlığına ataması yapıldı. Ağustos 2018’den itibaren Merkez İlçe Başkanlığına devam eden Fatih Mehmet KÖSE 'nin aynı zamanda çeşitli sivil toplum kuruluşlarında üyeliği ve yönetim kurullarında görevi bulunmaktadır. İş hayatını ticaretle sürdüren KÖSE evli ve üç çocuk babasıdır.
Ardeşen/İlçe Başkanı
MUSTAFA TERZİ
Çamlıhemşin/İlçe Başkanı
ÖMER ALTUN
Çayeli/İlçe Başkanı
İSHAK KARAHAN
Derepazarı/İlçe Başkanı
NURETTİN BAŞ

 ...

Fındıklı/İlçe Başkanı
SERKAN ELLİALTI

 ...

Güneysu/İlçe Başkanı
MEHMET AKİF KARSLI

 1 Nisan 1973 de Rize İlinin Güneysu ilçesinde doğdum. İlk ve Orta öğrenimimi Güneysu ‘da yaptım. 1991 yılında Rize Tevfik İleri Endüstri Meslek Lisesinde Elektrik bölümünden mezun oldum. 1994-1995 yılları arasında askerlik görevimi yerine getirdim.1995 yılında kapanan bir partinin Gençlik Kollarında görev alarak siyasete başladım. Partimizin 2001 yılında İlçe Gençlik Kolları Teşkilatlanmasında yer aldım. Güneysu Spor Kulüp Başkanlığı yardımcılığı görevinde bulundum. Güneysu İlçe Seçim İşleri Başkanlığı, Teşkilat Başkanlığı görevlerinde bulundum. 26 Şubat 2014 tarihinde atama ile Güneysu İlçe Başkanlığı görevine getirildim. 3 Kasım 2014 de 5. Olağan Kongremizde tekrar İlçe Başkanı seçildim. 1995 yılında kurmuş olduğum işyerinde halen faaliyetlerime devam etmekteyim. Evli ve iki çocuk babasıyım.

Hemşin/İlçe Başkanı
İLYAS BOZAK
İkizdere/İlçe Başkanı
MUSTAFA HAVUZ
İyidere/İlçe Başkanı
NURAYDIN AYNACI

 ...

Kalkandere/İlçe Başkanı
HASAN AYYILDIZ

 1969 Kalkandere doğumluyum. İlköğretim ve orta okul eğitimimi  İstanbul Sarıyer ilçesinde aldıktan  sonra liseyi Rize imam hatip lisesinde okudum. Kalkandere’de 5 yıl babamın kurduğu iş yerinde ticaret yaptım. 2004’de kendi şirketimi açtım. 2008’den buyna kurduğum inşaat şirketinde yönetim kurulu başkanlığı yapmaktayım.. 2001 yılında AK Parti Kalkandere kurucu üyesiyim. 1 dönem teşkilat başkanlığı yaptıktan sonra bir süre siyasete ara verip dışarıdan desteğimizi sürdürdük. 2013 ilçe başkanı olarak atanarak görev aldım. 2014’dee kongre ile ilçe başkanı seçildim. evli ve 4 çocuk babasıyım

Pazar/İlçe Başkanı
ADEM YILDIZ
Adalet ve Kalkınma Partisi | Rize İl Başkanlığı
Atatürk Caddesi Belediye Sarayı Kat:2 53100 Merkez / Rize
Tel : 0 (464) 213 01 84 , Fax : 0 (464) 213 01 85
Web Mail | Kod & Tasarım : Rizedeyiz Bilgi İşlem