İl Başkan Yrd/Siyasi Hukuki İşler
ALİ HAYDAR ER
1961 yılında Rize'de doğdum. Muhasebeci-Mali Müşavirlikle iştigal etmekteyim. Çeşitli şirketlerde Muhasebe, Mali ve İdari İşler Müdürlüğü görevlerinde bulundum. 2000 yılında kendi ofisimi kurdum, Serbest Muhasebeci olarak çalışmaya başladım. Çeşitli Sivil Toplum Kuruluşlarında yöneticilik yaptım ve halen bu görevlerimin bir kısmına devam etmekteyim.
1984 yılında Çay sanayiinin özelleşmesi konusunda sektöre katkılarda bulundum. 1995 yılında Rize Ticaret Borsası'nın kuruluş çalışmaları içinde bulunarak, Borsa Yönetiminde 10 yıldan fazla Yönetim Kurulu üyeliği yaptım, halen Yönetim Kurulu üyesi olarak hizmet vermekteyim. ÇAYKUR Rizespor Futbol Kulübü’nde 11 yıldır Yönetim Kurulu Üyesiyim, Başkan Yardımcılığı görevim devam etmektedir. Meslek kuruluşumuz olan Rize Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası’nda çeşitli dönemlerde yöneticilik yaptım, halen Denetleme Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktayım.
2012 yılı Mayıs ayında yapılan AK PARTİ 4. Olağan Rize İl Kongresinde Yönetim Kuruluna seçildim. Yönetim Kurulu Üyeliğini görevime 5. ve 6. Kongre dönemlerinde devam ettim. 4. ve 5. dönemlerde Seçim İşlerinden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevinde bulundum. 6. dönemden itibaren Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktayım. Evli ve 3 çocuk babasıyım.
İl Başkan Yrd/Teşkilat
HİMMET İSTİF
01/11/1964 yılında Rize ili Güneysu ilçesinin Küçükcami Mahallesinde doğdum.İlk ve Orta öğrenimimi Güneysuda yaptım.1982 yılında Rize 1.Endüstri Meslek lisesi (bugünkü adı Tevfik İleri Endüstri Meslek Lisesi) elektrik bölümünden mezun oldum.1984-85 yılları arası askerlik görevimi yerine getirdim.1986-96 yılları arası özel firmalarda elektrik teknisyeni olarak çalıştım.1987 yılında Refah Partisi İl Gençlik kollarında 1983 görev alarak siyasete başladım.Partimizin Kapanmasıyla yeni kurulan Fazilet Partimizde Güneysu İlçe Yönetiminde Çeşitli kademelerde görev aldım.Yine Partimizin Kapatılmasıyla 17 Ağustos 2001 de Kurulan Partimizin Güneysu ilçe teşkilatlanmasında yer aldım. 2 dönem (1999-2009) Güneysu Belediyesi Meclis üyeliği yaptım.Güneysu İlçe Teşkilatında uzun süre yöneticilik yaptıktan sonra 2012 yılındaki 4.Olağan Kongremizde İl yönetimine seçilerek Yerel yönetimlerden sorumlu İl başkanlığı görevimi 5.Olağan Kongremize kadar devam ettirdim.Yeni kongremiz dede yeniden il yönetim kurulu üyeliğine seçilerek Teşkilatlarımızdan sorumlu İl Başkan yardımcılığına atandım.6.Olağan Kongremiz de yeniden seçilerek Teşkilatlarımızdan sorumlu İl Başkan Yardımcılığına tekrara atandım.2014 yılından 24 Haziran Seçimlerine kadar yapılan seçim çalışmalarında İl SKM Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundum. 24 Haziran Seçimlerinde de İl SKM Başkanlığı gibi Onurlu bir görevi üstlenmek nasip oldu. 2000 yılından buyana Güneysu Esnaf Odasında Başkan Vekilliğim devam etmektedir.1997 yılında kurmuş olduğum iş yerimde halen faaliyetlerimi devam ettirmekteyim. Evli ve 4 çocuk babasıyım.
İl Başkan Yrd/Seçim İşler
YUNUS ÇORUH
İl Başkan Yrd/Tanıtım Medya
ABDULLAH OĞUZ HUT
1985 yılında Rize’de doğdu, lise öğrenimini tamamladıktan sonra 2005 yılında üniversite hayatına başladı, K.T.Ü. Rize Meslek Yüksekokulu’nda İşletme II. öğretim ve 4 yıla tamamlamak üzere; Anadolu Üniversitesi İşletme bölümlerini bitirdi. Yükseköğrenim hayatı boyunca bilişim sektöründe kurumsal teknik çalışmalarda bulundu. Askerlik hizmetini Bursa-Gemlik’te Jandarma Kısa Dönem olarak tamamladı. Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nde İşletme Anabilim Dalı’nda sürdürdüğü Yüksek Lisans öğrenimini “Belediyelerde Çevre Muhasebesi ve Sürdürülebilir Kalkınma” projesiyle tamamladı. Hızlı tüketim sektöründe bulunan lider bir firmada Samsun Bölgesinde yaklaşık 1 yıl Bayi Yöneticiliği ve Bölge Koordinatörlüğü yaptı. Şu anda özel sektörde yöneticilik yapmaktadır.
2004 yılında girdiği Ak Parti Rize İl Gençlik Kolları teşkilatında tanıtım-medya komisyon üyeliğinden sandık müşahitliğine, yönetim kurulu üyeliğinden teşkilat başkanlığına kadar birçok görevde bulundu. 22.08.2014 - 31.12.2017 tarihleri arasında Rize İl Gençlik Kolları Başkanlığı görevini yürüttü. 18 Kasım 2017 Tarihinde gerçekleştirilen 6. Olağan Rize İl Kongresiyle Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi ve İnsan Haklarından sorumlu İl Başkan Yardımcısı olarak atandı. Şu anda Tanıtım ve Medyadan sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevini yürütmektedir.
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Anabilim Dalında Doktora eğitimine devam etmektedir. Evlidir. 
İl Başkan Yrd/Dış İlişkiler
KAMİL BAKIR
İl Başkan Yrd/Sosyal İşler
REŞİT KARAVİN

 

 
İl Başkan Yrd/Yerel Yönetimler
BÜNYAMİN ABDÜLAZİZ UZUN
1981 yılında Rize Merkez de doğdum. İlkokulu Engindere İlköğretim okulunda, Ortaokulu Rize İmamhatip okulunda, Liseyi fener lisesin de okuyup, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu İşletme bölümün de eğitimimi  tamamladım. 1999 yılından bugüne kadar  İnşaat ve Mobilya alanın da ticaret yapmaktayım. STK olarak Müsiad da 4 yıl Yönetim kurulu üyeliği ve başkan yardımcılığı görevinde bulundum. 2008 yılından beri aktif siyaset de görev aldım. 1 dönem ara verdikden sonra 2014 yılında yapılan 5. Olağan kongrede Ak Parti Rİze İl Yönetiminde tekrardan aktif görev almaya başladım. Evli ve 2 çocuk babasıyım.
İl Başkan Yrd/Halkla İlişkiler
KENAN YELKENCİ
İl Başkan Yrd/İdari Mali İşler
AHMET DOKUMACI

02.01.1977 yılında Rize'de doğdum. İlkokulu İstiklal İlköğretim Okulunda okudukdan sonra  Ortaokulu Mehmet Akif Ersoy Orta okulunda okudum. Liseyi Rize Lisesin'de tamamladım. 1994 yılında Denizli'de Pamukkale Üniversitesi Mühendislik Fakültesinde İnşaat Mühendisi olarak bitirdim. Okulu bitirdikden sonra İnşaat sektöründe, okuduğum bölüm üzerinde iş hayatına başladım. 2011 yılında 4. dönemde, Siyasi hayatda aktif olarak göreve başladım. Ar-Ge başkanlığı, Siyasi hukuk İşler başkanlığı olarak görev yaptım. Son olarak 2014 yılı 5. Olağan Kongreyle Teşkilata katılarak Başkan Yardımcılığı, Ekonomi İşler Başkanlığı görevini sürdürmekteyim. Evli ve 2 çocuk babasıyım.

İl Başkan Yrd/Ar-Ge
MURAT SADETTİN TÜRÜT
İl Başkan Yrd/ İnsanHakları
HATİCE SEMİZ
İl Başkan Yrd/Çevre,Şehir ve Kültür
HANDAN USTA
 1976 yılında Kastamonu'da doğdum. İlköğretimimi Ali Fuat Darende  İlkokulun'da tamamladım.  Rize Kız Meslek Lisesi orta kısmını ve Rize Lisesi'ni birincilikle , ODTÜ Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümünü onur öğrencisi olarak tamamladım.2007 yılından beri Usta Planlama ve Danışmanlık adında serbest şehir planlama hizmetleri sunan büronun sahibi ve yöneticisiyim.  2004 yılında  Anavatan Partisi Rize Belediyesi  Meclis üyesi olarak siyasete girdim. 2005-2009 yılları arasında da devam eden meclis üyeliği görevim sırasında 4 dönem imar komisyon üyeliği , 2 Dönem Ulaşım ve Trafik Komisyon üyeliğim bulunmaktadır. Görev sürem içerisinde Rize Su-Yap-İş Birlik Meclis üyesi olarak da faaliyet gösterdim.  2006-2011 yılları arasında Rize Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanlığı Görevini yürüttüm. 4. Olağan kongre ile Ak Parti teşkilatına katılarak yönetim kurulu üyesi oldum. 2014 yılında 5. ve 6. Olağan Kongrelerde tekrar yönetim kurulu üyeliğine seçildim.Çevre Şehir ve Kültürden Sorumlu il Başkan yardımcılığı görevini yürütmekteyim.Evli ve 1 çocuk annesiyim.  
İl Başkan Yrd/İl Genel Sekreteri
ALİ iMRAN BÜYÜK
Adalet ve Kalkınma Partisi | Rize İl Başkanlığı
Atatürk Caddesi Belediye Sarayı Kat:2 53100 Merkez / Rize
Tel : 0 (464) 213 01 84 , Fax : 0 (464) 213 01 85
Web Mail | Kod & Tasarım : Rizedeyiz Bilgi İşlem