İl Başkanı
MUHAMMED AVCI

 1980 yılında Rize’de dünyaya geldim. İlkokulu Rize Atatürk İlkokulu’nda, ortaokul ve liseyi Rize İmam Hatip Lisesi’nde, yüksek öğrenimimi ise Celal Bayar Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nde tamamladım. 2004 yılında Amasya’da vatani görevimi tamamladıktan sonra ticarete atıldım. 

2009 yılında yapılan 3. olağan kongrede AK Parti İl Yönetim Kurulu’na seçildim. Bir dönem Tanıtım ve Medyadan Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevini üstlendim. 4. olağan kongre ile birlikte Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevine geldim. 

Mart 2014 yerel seçimlerinde İl Genel Meclis Üyeliğine aday olmak için bu görevimden istifa ederek aday oldum. Yapılan seçimler sonucunda İl Genel Meclis Üyeliğine ve burada İl Genel Meclisi Başkanlığına seçildim. 

Bu görevimden ayrılarak Rize AK Parti’de yapılan 5. olağan kongrede il başkanlığına aday oldum ve seçildim. 20 Aralık 2014’ten bu yana bu görevimi sürdürmekteyim. 

İl Yönetim Kurulu Üyesi
ABDULLAH OĞUZ HUT
İl Yönetim Kurulu Üyesi
ADEM YILDIZ

 

 

İl Yönetim Kurulu Üyesi
AHMET DOKUMACI

02.01.1977 yılında Rize'de doğdum. İlkokulu İstiklal İlköğretim Okulunda okudukdan sonra  Ortaokulu Mehmet Akif Ersoy Orta okulunda okudum. Liseyi Rize Lisesin'de tamamladım. 1994 yılında Denizli'de Pamukkale Üniversitesi Mühendislik Fakültesinde İnşaat Mühendisi olarak bitirdim. Okulu bitirdikden sonra İnşaat sektöründe, okuduğum bölüm üzerinde iş hayatına başladım. 2011 yılında 4. dönemde, Siyasi hayatda aktif olarak göreve başladım. Ar-Ge başkanlığı, Siyasi hukuk İşler başkanlığı olarak görev yaptım. Son olarak 2014 yılı 5. Olağan Kongreyle Teşkilata katılarak Başkan Yardımcılığı, Ekonomi İşler Başkanlığı görevini sürdürmekteyim. Evli ve 2 çocuk babasıyım.

İl Yönetim Kurulu Üyesi
AHMET ÖZTÜRK

Aslen Erzurum'lu olup, 01.01.1977 yılında Rize'de doğdum. 1989 yılında Rize Merkez Atatürk İlkokulun da, 1996 yılında ise Rize İmam Hatip Lisesinden mezun oldum. Orta ve Lise yıllarında Milli Gençlik Vakfının öğrenci ve yönetici kollarında aktif görev aldım. 1996 yılında Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümüne açıktan kayıt yaptırıp,1997 yılında SGK Rize Sigorta Hastanesinde memuriyet hayatıma başladım. Mevcut Hastanede Personel Şube sorumlusu ve Hastane Kalkındırma Derneği başkanlığı  ve yöneticiliği yaptım. 2005-2009 yılında ise Sağlık Bakanlığı Rize Devlet Hastanesi ve Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi nde Müdür yardımcılığı görevinde bulundum. Sağlık Sektörü İle İlgili Ticaret Hayatıma devam etmekteyim. Ak Parti Rize 2014 yılı 5. Olağan Kongreyle ile Ak Parti Teşkilatına katıldım. Evli ve 3 çocuk babasıyım. 

İl Yönetim Kurulu Üyesi
ALİ AVCILAR

 1967 yılın da Rize Merkez Kırklartepe Köyünde doğdum. İlk okulu Kırklartepe Köyün de okudum. A.Ö.L de orta ve lise eğitimimi tamamladım. Ortağı olduğum Kapı ve Mobilya imalatı yapan şirkette idareci olarak bulunmaktayım. Sivil toplum kuruluşlarından Ensar vakfı il başkan yardımcılığı, Tümsiad yönetim kurulu üyeliği, İlim yayma cemiyeti, Kızılay ve Ticaret odası  üyeliğim devam etmekte. Refah Partisi , Fazilet Partisinde  Gençlik kolları ve Merkez ilçe yönetim kurulu üyeliklerinde bulundum. Ak Parti 1. Olağan Kongrede yedeklerden  asıl yönetim kurulu üyeliğine geçip aralıksız devam ederken, 2 dönem il  başkan yardımcılığı yaptım ve Yerel Yönetimler Başkanı olarak  İl Başkan Yardımcılığı görevini yürütmekteyim. Evli ve 4 çocuk babasıyım.

İl Yönetim Kurulu Üyesi
ALİ CAN
İl Yönetim Kurulu Üyesi
ALİ HAYDAR ER
İl Yönetim Kurulu Üyesi
ALİ İMRAN BÜYÜK

 16.06.1987 yılında Rize'de doğdum. İlkÖğretimi Mehmet Akf Ersoy İlköğretim Okulunda okudum. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesin de, 2008 yılında mezun oldum. 2011 yılından bugüne kadar Rize de serbest avukatlık yapmaktayım. Rize Barosu Disiplin Kurulu Ü;yeliğin de bulunmaktayım. 2014 5. Olağan Kongre de Ak Parti Rize teşkilatında aktif görev almaktayım.

İl Yönetim Kurulu Üyesi
ALPASLAN MAMAT
İl Yönetim Kurulu Üyesi
BÜNYAMİN ABDULAZİZ UZUN

 1981 yılında Rize Merkez de doğdum. İlkokulu Engindere İlköğretim okulunda, Ortaokulu Rize İmamhatip okulunda, Liseyi fener lisesin de okuyup, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu İşletme bölümün de eğitimimi  tamamladım. 1999 yılından bugüne kadar  İnşaat ve Mobilya alanın da ticaret yapmaktayım. STK olarak Müsiad da 4 yıl Yönetim kurulu üyeliği ve başkan yardımcılığı görevinde bulundum. 2008 yılından beri aktif siyaset de görev aldım. 1 dönem ara verdikden sonra 2014 yılında yapılan 5. Olağan kongrede Ak Parti Rİze İl Yönetiminde tekrardan aktif görev almaya başladım.. İl Teşkilat Başkan Yardımcılığı ve  Ardeşen İlçesi Koordinatörlüğü görevlerini yapmaktayım. Evli ve 2 çocuk babasıyım.

İl Yönetim Kurulu Üyesi
GÖKŞEN KARA
İl Yönetim Kurulu Üyesi
HANDAN USTA

  26.12.1976 yılında Kastamonu'da doğdum. Kastamonu'da Ali Fuat Darende  İlkokulun da okudum.  Rize Kız Meslek Lisesini birincilikle bitirdim. OTTÜ Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümünü tamamladım.2007 yılından beri Usta Planlama ve Danışmanlık adında serbest şehir planlama hizmetleri sunan büronun sahibi ve yöneticisiyim.  Rize TMMOB Şehir Plancıları Odası Rize İl Temsilci Yardımcısıyım.  2004 yılında  Anap Rize Belediyesi  Meclis üyesi olarak siyasete girdim. 2005-2009 yılları arası Rize Belediyesi Meclis Üyeliği yaptım.4 dönem imar komisyon üyeliği , 2 Dönem Ulaşım ve Trafik Komisyon üyeliği yaptım. Görev sürem içerisinde Rize Su-Yap-İş Birlik Meclis üyesi olarak faaliyet gösterdim.  2006-2011 yılları arasında Rize Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanlığı Görevini yürüttüm. 4. Olağan kongre ile Ak Parti teşkilatına katılarak yönetim kurulu üyesi oldum. 2014 yılında 5. Olağan Kongrede tekrar yönetim kurulu üyeliğine seçilerek bu görevi yürütmekteyim. Evli ve 1 çocuk annesiyim.   

İl Yönetim Kurulu Üyesi
HATİCE SEMİZ
İl Yönetim Kurulu Üyesi
HİMMET İSTİF

 01/11/1964 yılında Rize ili Güneysu ilçesinin Küçükcami Mahallesinde doğdum.İlk ve Orta öğrenimimi Güneysuda yaptım.1982 yılında Rize 1.Endüstri Meslek lisesi (bugünkü adı Tevfik İleri Endüstri Meslek Lisesi) elektrik bölümünden mezun oldum.1984-85 yılları arası askerlik görevimi yerine getirdim.1986-96 yılları arası özel firmalarda elektrik teknisyeni olarak çalıştım.Kapanan bir partinin gençlik kollarında 1983 yılında görev alarak siyasete başladım.Partimizin 2001 yılında ilçe teşkilatlanmasında yer aldım.2 dönem (1999-2009) Güneysu Belediyesi Meclis üyeliği yaptım.Güneysu İlçe Teşkilatında uzun süre yöneticilik yaptıktan sonra 2012 yılındaki 4.Olağan Kongremizde İl yönetimine seçilerek Yerel yönetimlerden sorumlu İl başkanlığı görevimi 5.Olağan Kongremize kadar devam ettirdim.Yeni kongremiz dede yeniden il yönetim kurulu üyeliğine seçilerek Teşkilatlarımızdan sorumlu İl Başkan yardımcılığına atandım.2000 yılından buyana Güneysu Esnaf Odasında Başkan Vekilliğim devam etmektedir.1997 yılında kurmuş olduğum iş yerimde halen faaliyetlerimi devam ettirmekteyim.Evli ve 4 çocuk babasıyım.

İl Yönetim Kurulu Üyesi
HÜSEYİN TOPÇU
İl Yönetim Kurulu Üyesi
KAMİL BAKIR
İl Yönetim Kurulu Üyesi
KENAN YELKENCİ
İl Yönetim Kurulu Üyesi
MEHMET ŞEHİTOĞLU
İl Yönetim Kurulu Üyesi
MUKADDER ÇAVUŞ

 07.08.1986 Rize doğumluyum. Eğitimime Rize Alipaşa İlköğretim okulunda başladım, Çay İlköğretim okulunda devam ettim.Liseyi Fener lisesinde tamamladım. KTÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Muhasebe Önlisans bölümünü bitirdim. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi Lisans bölümünü tamamladım. 2011 yılından itibaren Özel Çay Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde Halkla İlişkiler Bölümünde çalışmaktayım. 2014 yılı 5. Olağan Kongrede Ak Parti Rize İl yönetimine katılarak Siyasi hayatıma devam etmekteyim. Evli ve 1 çocuk annesiyim.

İl Yönetim Kurulu Üyesi
MURAT SADETTİN TÜRÜT
NUĞMAN TOPRAK
İl Yönetim Kurulu Üyesi
NURAYDIN TÜFEKÇİ
NURTEN HUT
İl Yönetim Kurulu Üyesi
RECEP ALİHAPELOĞLU
İl Yönetim Kurulu Üyesi
REŞİT KARAVİN
REYHAN BEKAR MATARACI
ŞABAN TURGUT
YUNUS ÇORUH
EMİN KANBUR
Adalet ve Kalkınma Partisi | Rize İl Başkanlığı
Atatürk Caddesi Belediye Sarayı Kat:2 53100 Merkez / Rize
Tel : 0 (464) 213 01 84 , Fax : 0 (464) 213 01 85
Web Mail | Kod & Tasarım : Rizedeyiz Bilgi İşlem