İl Başkanı
İSHAK ALİM
12 Haziran 1980’de Rize merkezde doğdu.
İlkokulu Camidağı Köyü İlköğretim Okulunda, Orta Okulu ve Liseyi Rize İmam Hatip Lisesinde okuduktan sonra Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesinden mezun oldu. 
2005 yılında AK PARTi Rize İl Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı olarak siyasete ilk adımını attı. 2006’da Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik bürosunda çalışmaya başladı. 2007’de vatani görevini kısa dönem olarak tamamladıktan sonra, 2008’de AK PARTi Rize İl Gençlik Kolları Başkanlığına seçildi. 2009’da Serbest Muhasebeci Mali Müşavir olarak kendine ait bürosunda serbest meslek faaliyetine başladı. 26 Kasım 2011’de İl Gençlik Kolları Başkanlığı görevini kongreyle devretti.
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Anabilim Dalında Yüksek Lisansını tamamladı. 2014 yılında Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanlığı görevini sürdürürken bu görevinden istifa ederek Rize Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğü görevine getirildi. Daha sonra Aralık 2015’te yapılan İl Kongresiyle İl Yönetim Kuruluna seçildi ve Özel Kalem Müdürlüğünden istifa etti. 2017 Ağustos’ta yapılan Merkez İlçe Olağan Kongresiyle Merkez İlçe Başkanlığına seçildi. 23 Temmuz 2018 tarihinde AK Parti Rize İl Başkanı olarak atandı.
Çeşitli Sivil Toplum Kuruluşlarının yönetim kademelerinde görev yapmış olan İshak ALİM, halen Rize İmam Hatipliler Derneğinin kurucu üyeleri arasındadır.
Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik faaliyetini icra etmekte olan İshak ALİM, evli ve iki çocuk babasıdır.
İl Yönetim Kurulu Üyesi
ABDULLAH OĞUZ HUT
 1985 yılında Rize’de doğdu, lise öğrenimini tamamladıktan sonra 2005 yılında üniversite hayatına başladı, K.T.Ü. Rize Meslek Yüksekokulu’nda İşletme II. öğretim ve 4 yıla tamamlamak üzere; Anadolu Üniversitesi İşletme bölümlerini bitirdi. Yükseköğrenim hayatı boyunca bilişim sektöründe kurumsal teknik çalışmalarda bulundu. Askerlik hizmetini Bursa-Gemlik’te Jandarma Kısa Dönem olarak tamamladı. Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nde İşletme Anabilim Dalı’nda sürdürdüğü Yüksek Lisans öğrenimini “Belediyelerde Çevre Muhasebesi ve Sürdürülebilir Kalkınma” projesiyle tamamladı. Hızlı tüketim sektöründe bulunan lider bir firmada Samsun Bölgesinde yaklaşık 1 yıl Bayi Yöneticiliği ve Bölge Koordinatörlüğü yaptı. Şu anda özel sektörde yöneticilik yapmaktadır. 
2004 yılında girdiği Ak Parti Rize İl Gençlik Kolları teşkilatında tanıtım-medya komisyon üyeliğinden sandık müşahitliğine, yönetim kurulu üyeliğinden teşkilat başkanlığına kadar birçok görevde bulundu. 22.08.2014 - 31.12.2017 tarihleri arasında Rize İl Gençlik Kolları Başkanlığı görevini yürüttü. 18 Kasım 2017 Tarihinde gerçekleştirilen 6. Olağan Rize İl Kongresiyle Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi ve İnsan Haklarından sorumlu İl Başkan Yardımcısı olarak atandı. Şu anda Tanıtım ve Medyadan sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevini yürütmektedir.
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Anabilim Dalında Doktora eğitimine devam etmektedir. Evlidir. 
İl Yönetim Kurulu Üyesi
AHMET DOKUMACI
02.01.1977 yılında Rize'de doğdum. İlkokulu İstiklal İlköğretim Okulunda okudukdan sonra  Ortaokulu Mehmet Akif Ersoy Orta okulunda okudum. Liseyi Rize Lisesin'de tamamladım. 1994 yılında Denizli'de Pamukkale Üniversitesi Mühendislik Fakültesinde İnşaat Mühendisi olarak bitirdim. Okulu bitirdikden sonra İnşaat sektöründe, okuduğum bölüm üzerinde iş hayatına başladım. 2011 yılında 4. dönemde, Siyasi hayatda aktif olarak göreve başladım. Ar-Ge başkanlığı, Siyasi hukuk İşler başkanlığı olarak görev yaptım. Son olarak 2014 yılı 5. Olağan Kongreyle Teşkilata katılarak Başkan Yardımcılığı, Ekonomi İşler Başkanlığı görevini sürdürmekteyim. Evli ve 2 çocuk babasıyım.
İl Yönetim Kurulu Üyesi
ALİ AVCILAR
 1967 yılın da Rize Merkez Kırklartepe Köyünde doğdum. İlk okulu Kırklartepe Köyün de okudum. A.Ö.L de orta ve lise eğitimimi tamamladım. Ortağı olduğum Kapı ve Mobilya imalatı yapan şirkette idareci olarak bulunmaktayım. Sivil toplum kuruluşlarından Ensar vakfı il başkan yardımcılığı, Tümsiad yönetim kurulu üyeliği, İlim yayma cemiyeti, Kızılay ve Ticaret odası  üyeliğim devam etmekte. Refah Partisi , Fazilet Partisinde  Gençlik kolları ve Merkez ilçe yönetim kurulu üyeliklerinde bulundum. Ak Parti 1. Olağan Kongrede yedeklerden  asıl yönetim kurulu üyeliğine geçip aralıksız devam ederken, 2 dönem il  başkan yardımcılığı yaptım ve Yerel Yönetimler Başkanı olarak  İl Başkan Yardımcılığı görevini yürütmekteyim. Evli ve 4 çocuk babasıyım.
İl Yönetim Kurulu Üyesi
ALİ CAN
 Çayeli Bakır A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi ve Ticaret & Finans Müdürü
Serbest Muhasebeci Mali Müşavir ve Bağımsız Denetçi
1975 yılında Rize’de doğdu. İlk ve orta öğretimini sırasıyla Atatürk İlkokulu ve Rize Anadolu Lisesi’nde tamamladıktan sonra 1997 yılında İstanbul Üniversitesi, İngilizce İktisat Bölümü’nden mezun oldu.
Mezun olduktan sonra çalışma hayatına özel sektörde devam etti. Rize Serbest Bölge Kurucu ve İşletici şirketi olan RİSBAŞ‘ta Muhasebe Müdürlüğü görevini ifa etti. Aynı dönemde özel bir dershanede İngilizce öğretmenliği yaptı. 1999 yılından beri uluslararası maden şirketi olan Çayeli Bakır A.Ş. de görev yapmaktadır.
Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği(DKIB) Yönetim Kurulu üyeliği ve Türkiye Odalar ve Borsalar birliği(TOBB) Türkiye Madencilik Meclisi Üyeliği görevleri halen devam etmektedir.
Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Genel Kurul Delegesi olarak bölge temsilciği görevini bir dönem yaptı.
İleri düzey İngilizce bilen Can, evli ve üç çocuk babasıdır.

 

İl Yönetim Kurulu Üyesi
ALİ HAYDAR ER
1961 yılında Rize'de doğdum. Muhasebeci-Mali Müşavirlikle iştigal etmekteyim. Çeşitli şirketlerde Muhasebe, Mali ve İdari İşler Müdürlüğü görevlerinde bulundum. 2000 yılında kendi ofisimi kurdum, Serbest Muhasebeci olarak çalışmaya başladım. Çeşitli Sivil Toplum Kuruluşlarında yöneticilik yaptım ve halen bu görevlerimin bir kısmına devam etmekteyim.
1984 yılında Çay sanayiinin özelleşmesi konusunda sektöre katkılarda bulundum. 1995 yılında Rize Ticaret Borsası'nın kuruluş çalışmaları içinde bulunarak, Borsa Yönetiminde 10 yıldan fazla Yönetim Kurulu üyeliği yaptım, halen Yönetim Kurulu üyesi olarak hizmet vermekteyim. ÇAYKUR Rizespor Futbol Kulübü’nde 11 yıldır Yönetim Kurulu Üyesiyim, Başkan Yardımcılığı görevim devam etmektedir. Meslek kuruluşumuz olan Rize Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası’nda çeşitli dönemlerde yöneticilik yaptım, halen Denetleme Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktayım.
2012 yılı Mayıs ayında yapılan AK PARTİ 4. Olağan Rize İl Kongresinde Yönetim Kuruluna seçildim. Yönetim Kurulu Üyeliğini görevime 5. ve 6. Kongre dönemlerinde devam ettim. 4. ve 5. dönemlerde Seçim İşlerinden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevinde bulundum. 6. dönemden itibaren Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktayım. Evli ve 3 çocuk babasıyım.
İl Yönetim Kurulu Üyesi
ALİ İMRAN BÜYÜK
 16.06.1987 yılında Rize'de doğdum. İlkÖğretimi Mehmet Akf Ersoy İlköğretim Okulunda okudum. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesin de, 2008 yılında mezun oldum. 2011 yılından bugüne kadar Rize de serbest avukatlık yapmaktayım. Rize Barosu Disiplin Kurulu Ü;yeliğin de bulunmaktayım. 2014 5. Olağan Kongre de Ak Parti Rize teşkilatında aktif görev almaktayım.
İl Yönetim Kurulu Üyesi
ALPASLAN MAMAT
İl Yönetim Kurulu Üyesi
BÜNYAMİN ABDULAZİZ UZUN
 1981 yılında Rize Merkez de doğdum. İlkokulu Engindere İlköğretim okulunda, Ortaokulu Rize İmamhatip okulunda, Liseyi fener lisesin de okuyup, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu İşletme bölümün de eğitimimi  tamamladım. 1999 yılından bugüne kadar  İnşaat ve Mobilya alanın da ticaret yapmaktayım. STK olarak Müsiad da 4 yıl Yönetim kurulu üyeliği ve başkan yardımcılığı görevinde bulundum. 2008 yılından beri aktif siyaset de görev aldım. 1 dönem ara verdikden sonra 2014 yılında yapılan 5. Olağan kongrede Ak Parti Rİze İl Yönetiminde tekrardan aktif görev almaya başladım.. İl Teşkilat Başkan Yardımcılığı ve  Ardeşen İlçesi Koordinatörlüğü görevlerinde bulundum. Evli ve 2 çocuk babasıyım.
İl Yönetim Kurulu Üyesi
GÖKSEN KARA
 1974 Fındıklı doğumluyum. İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimimi Fındıklıda tamamladım. Düzce M.Y.O. Kontrol Sistemleri Teknolojisi bölümünden mezun oldum. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi Konaklama İşletmeciliği bölümünü bitirdim.
2002 Yılında Ak Parti Fındıklı İlçe Kadın Kolunu kurdum. 13 yıla yakın bir süre İlçe Kadın Kolu Başkanlığını yürüttüm. 2009 yılından bu yana Fındıklı İlçe Belediye Meclis Üyeliği görevini de yürütmekteyim. Son iki dönemdir İl Yönetim Kurulu Üyeliği görevini yürütmekteyim. 15 yıl Fındıklı'da esnaflık yaptım. Şu anda Halk Eğitim Merkezinde Usta Öğreticilik yapmaktayım. Evli ve iki çocuk annesiyim.
İl Yönetim Kurulu Üyesi
HANDAN USTA
1976 yılında Kastamonu'da doğdum. İlköğretimimi Ali Fuat Darende İlkokulun'da tamamladım. Rize Kız Meslek Lisesi orta kısmını ve Rize Lisesi'ni birincilikle , ODTÜ Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümünü onur öğrencisi olarak tamamladım.2007 yılından beri Usta Planlama ve Danışmanlık adında serbest şehir planlama hizmetleri sunan büronun sahibi ve yöneticisiyim. 2004 yılında Anavatan Partisi Rize Belediyesi Meclis üyesi olarak siyasete girdim. 2005-2009 yılları arasında da devam eden meclis üyeliği görevim sırasında 4 dönem imar komisyon üyeliği , 2 Dönem Ulaşım ve Trafik Komisyon üyeliğim bulunmaktadır. Görev sürem içerisinde Rize Su-Yap-İş Birlik Meclis üyesi olarak da faaliyet gösterdim. 2006-2011 yılları arasında Rize Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanlığı Görevini yürüttüm. 4. Olağan kongre ile Ak Parti teşkilatına katılarak yönetim kurulu üyesi oldum. 2014 yılında 5. ve 6. Olağan Kongrelerde tekrar yönetim kurulu üyeliğine seçildim.Çevre Şehir ve Kültürden Sorumlu il Başkan yardımcılığı görevini yürütmekteyim.Evli ve 1 çocuk annesiyim.

 

İl Yönetim Kurulu Üyesi
HATİCE SEMİZ
İl Yönetim Kurulu Üyesi
HİMMET İSTİF

01/11/1964 yılında Rize ili Güneysu ilçesinin Küçükcami Mahallesinde doğdum.İlk ve Orta öğrenimimi Güneysuda yaptım.1982 yılında Rize 1.Endüstri Meslek lisesi (bugünkü adı Tevfik İleri Endüstri Meslek Lisesi) elektrik bölümünden mezun oldum.1984-85 yılları arası askerlik görevimi yerine getirdim.1986-96 yılları arası özel firmalarda elektrik teknisyeni olarak çalıştım.1987 yılında Refah Partisi İl Gençlik kollarında 1983 görev alarak siyasete başladım.Partimizin Kapanmasıyla yeni kurulan Fazilet Partimizde Güneysu İlçe Yönetiminde Çeşitli kademelerde görev aldım.Yine Partimizin Kapatılmasıyla 17 Ağustos 2001 de Kurulan Partimizin Güneysu ilçe teşkilatlanmasında yer aldım. 2 dönem (1999-2009) Güneysu Belediyesi Meclis üyeliği yaptım.Güneysu İlçe Teşkilatında uzun süre yöneticilik yaptıktan sonra 2012 yılındaki 4.Olağan Kongremizde İl yönetimine seçilerek Yerel yönetimlerden sorumlu İl başkanlığı görevimi 5.Olağan Kongremize kadar devam ettirdim.Yeni kongremiz dede yeniden il yönetim kurulu üyeliğine seçilerek Teşkilatlarımızdan sorumlu İl Başkan yardımcılığına atandım.6.Olağan Kongremiz de yeniden seçilerek Teşkilatlarımızdan sorumlu İl Başkan Yardımcılığına tekrara atandım.2014 yılından 24 Haziran Seçimlerine kadar yapılan seçim çalışmalarında İl SKM Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundum. 24 Haziran Seçimlerinde de İl SKM Başkanlığı gibi Onurlu bir görevi üstlenmek nasip oldu. 2000 yılından buyana Güneysu Esnaf Odasında Başkan Vekilliğim devam etmektedir.1997 yılında kurmuş olduğum iş yerimde halen faaliyetlerimi devam ettirmekteyim. Evli ve 4 çocuk babasıyım.

İl Yönetim Kurulu Üyesi
HÜSEYİN TOPÇU
İl Yönetim Kurulu Üyesi
KAMİL BAKIR
İl Yönetim Kurulu Üyesi
KENAN YELKENCİ
İl Yönetim Kurulu Üyesi
MEHMET ŞEHİTOĞLU
İl Yönetim Kurulu Üyesi
MURAT SADETTİN TÜRÜT
NUĞMAN TOPRAK
İl Yönetim Kurulu Üyesi
RECEPALİ HAPELOĞLU
 1969 Yılında Rize'de doğdum. Cumhuriyet İlkokulu, Zihni Derin Ortaokulu, Rize 1. Endüstri Meslek Lisesi (Torna Tesviye Bölümü), K.T.Ü. Rize Meslek Yüksekokulu Çay Eksperliği okullarından ve bölümlerinden mezun oldum. Rize'de perakende sektöründe faaliyette bulunan aile şirketinde çalışmaktayım.
3 dönemdir Ak Parti Rize İl Yönetim Kurulu Üyeliği, 2 dönemdir İkizdere İlçe Koordinatörlüğü görevlerini yürütmekteyim. 
Evliyim bir kız ve bir erkek olmak üzere iki çocuk sahibiyim.
İl Yönetim Kurulu Üyesi
REŞİT KARAVİN
REYHAN BEKAR MATARACI
ŞABAN TURGUT
02.12.1965 Rize Merkezde doğdu.
İlk öğrenimini 50. Yıl İlkokulunun ardından Merkez Orta Okulunda tamamladı. Rize İnşaat Teknik Lisesi’nden mezun oldu.
1987 yılında askerlik görevini tamamladı.
1989 yılında ticarete atıldı.
MİSAD Rize üyeliği, Karadeniz İhracatçılar Birliği (KİB) Yönetim Kurulu Başkanlığı, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Meclis Üyeliği, Rize Ticaret ve Sanayi Odası (RTSO) Meclis Üyeliği, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Genel Kurul Delegesi görevlerinde bulundu.
Sebze ve Meyve Komisyonculuğu, Gıda toptancılığı, İthalat, İhracat ve uluslararası lojistik alanlarında faaliyet yürüten aile şirketlerinin Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütmektedir.
Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği (DKİB) Başkan Yardımcılığı görevi devam etmektedir.
2017 yılı Rize AK Parti 6. Olağan İl Kongresinde İl Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi.
Evli, üç çocuk babasıdır.
YUNUS ÇORUH
İl Yönetim Kurulu Üyesi
İBRAHİM KUTANOĞLU
İl Yönetim Kurulu Üyesi
ENSAR EKŞİ
01.01.1963 Tarihinde İkizdere'de doğdum ilk ve orta okulu İkizdere Atatürk ilköğretim okulunda okudum daha sonra İkizdere lisesinde eğitimime devam ettim. 2002'de Ak Partimize üye oldum 2004 / 2014 yerel secimlerinde 2 dönem İl Genel Meclis Üyesi oldum. İl Yönetim Kurulu Üyelisi olarak görev yapmaktayım evli 2 çocuk babasıyım.
MUSTAFA SEVİNDİK
İl Yönetim Kurulu Üyesi
MEHMET İBUK
İl Yönetim Kurulu Üyesi
TEMEL YAŞAR HACIÖMEROĞLU
ERHAN MANDEV
Adalet ve Kalkınma Partisi | Rize İl Başkanlığı
Atatürk Caddesi Belediye Sarayı Kat:2 53100 Merkez / Rize
Tel : 0 (464) 213 01 84 , Fax : 0 (464) 213 01 85
Web Mail | Kod & Tasarım : Rizedeyiz Bilgi İşlem