HASAN KARAL
 3 Ocak 1973'te Rize'de doğdu. Baba adı İsmail, anne adı Aysel'dir.
Eğitimci, İlahiyatçı; Kahire El-Ezher Üniversitesi Din Bilimleri Fakültesini bitirdi. Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde yüksek lisans yaptı. Uluslararası Beyrut Üniversitesinde hukuk eğitimi aldı.
Yurt Dışı Türk Öğrencileri Derneği Başkanlığı, Rize İmam Hatip Lisesi Mezunları Derneği Başkanlığı, Rize Milli Gençlik Vakfı ve Rize Ensar Vakfı Başkanlığı, Diyanet teşkilatında memuriyet, Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde yabancı dil öğreticiliği görevlerinde bulundu.
24. Dönemde Rize Milletvekili seçildi. Dışişleri Komisyonu, Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu Üyeliği ve Türkiye - Yemen Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanlığı yaptı.
Çok iyi düzeyde Arapça bilen Karal, evli ve 2 çocuk babasıdır.
YILMAZ KATMER
Rize ili merkez Pekmezli Köyü, 20 Ekim 1966 tarihinde dünyaya geldi. İlk ve Orta öğreniminden sonra, Rize Ticaret Lisesinden mezun oldu. Anadolu Üniversitesi Muhasebe bölümüne devam etti. Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Bölümünden mezun olduktan sonra Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi Bölümünü bitirdi.
Serbest Muhasebeci Mali Müşavir unvanı ile serbest olarak çalışmaktadır. Ayrıca, çeşitli sektörlerdeki şirketlerde ortaklık ve yöneticilik yapmaktadır. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında yöneticilik yapmaktadır.
23 Kasım 2002′de Rize'de kurulan AK PARTİ kurucu il yönetim kurulu üyeliği, kurucu il teşkilat başkanlığıyla ilk kez siyasetle tanıştı. 3 Kasım 2002′de yapılan genel seçimlerde Rize ili SKM başkan yardımcılığı görevinde bulundu. 2003 yılı ilk olağan kongre ile siyası ve hukuki işlerden sorumlu il başkan yardımcılığı görevine getirildi. 2004 yılı yerel yönetimler seçimleri Rize il belediye başkan aday adaylığı için görevinden istifa etti. Belediye meclis üyesi olarak seçime girdi. İl belediye meclis üyeliği görevinde beş yıl, il belediye başkan yardımcılığı görevinde iki yıl görev yaptı. 2006 yılı AK PARTİ ikinci olağan kongrede siyasi ve hukuki işlerden sorumlu il başkan yardımcılığı görevine getirildi. Dönemin İl Başkanı Sn. Hasan Karal’ın 2007 yılı mayıs ayında milletvekilliği seçimleri için görevinden ayrılmasıyla aynı ay asaleten il başkanlığına atandı. 2009 yılı üçüncü olağan kongrede Sayın Hasan Karal’ın göreve dönmesiyle siyasi görevlerine ara verdi. Evli, dört çocuk babasıdır.
HİKMET AYAR
8 Ocak 1957'de Rize Çayeli'nde doğdu. Baba adı Hızır, anne adı Emine'dir.
Serbest Muhasebeci Mali Müşavir; Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünü bitirdi. Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde İşletme anabilim dalında yüksek lisansını tamamladı.
Çayeli Belediyesi Hesap İşleri Müdürlüğü, Rize Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Yönetim Kurulu Üyeliği, Disiplin Kurulu Başkanlığı, Disiplin Kurulu Üyeliği; Milli Gençlik Vakfı Yöneticiliği, Refah Partisi Rize İl Genel Meclisi Üyeliği, Refah Partisi ve Fazilet Partisi Rize İl Başkan Yardımcılığı, AK PARTİ Rize İl Başkanlığı görevlerinde bulundu.
Orta düzeyde İngilizce bilen Ayar, evli ve 4 çocuk babasıdır.
MUHAMMED AVCI
15 Ocak 1980’ de Rize’de doğdu. Baba adı Kemal, anne adı Meryem Sevim' dir.
Rize Atatürk İlkokulunu, Rize İmam Hatip Lisesini ardından Celal Bayar Üniversitesi Tarih Bölümünü bitirdi. Üniversite öğrenimini tamamladıktan sonra aile şirketinde yönetici olarak çalışmaya başladı. Bu sırada yerel gazetelerde köşe yazarlığı, çeşitli derneklerde üye ve yönetici olarak çalışmalar yaptı.
2009 yılından itibaren Ak Parti Rize İl Teşkilatında Tanıtım ve Medya Başkanlığı ile Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 2014 yılı seçimlerinden sonra İl Genel Meclis Üyeliği, İl Genel Meclis Başkanlığı görevlerinde bulundu. 2015 yılında Ak Parti Rize İl Başkanı seçildi ve bu görevi üç buçuk yıl başarı ile sürdürdü.
27. Dönemde Rize Milletvekili seçildi. Avrupa Birliği Uyum Komisyonu ve Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu Türk Grubu üyesidir. Guatemala Dostluk Grubu Başkanı’dır. Aynı zamanda AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Avcı, evli ve 1 çocuk babasıdır.

 

Adalet ve Kalkınma Partisi | Rize İl Başkanlığı
Atatürk Caddesi Belediye Sarayı Kat:2 53100 Merkez / Rize
Tel : 0 (464) 213 01 84 , Fax : 0 (464) 213 01 85
Web Mail | Kod & Tasarım : Rizedeyiz Bilgi İşlem