Tarih : 16 Kasım 2014 Pazar 13:02Görüntüleme : 1328
İyidere’de Tüfekçi Yeniden Başkanlığa Seçildi
AK Parti İyidere ilçe başkanlığı 5. olağan kongresi AK Parti genel merkez teşkilat başkan yardımcısı ve Antalya milletvekili Hüseyin Samani'nin katılımıyla gerçekleşti. Kongrede mevcut ilçe başkanı Telat Tüfekçi tek liste ile girdiği seçimde yeniden başk

 İyidere Belediyesi düğün salonunda yapılan kongre’ye, “AK Parti genel merkez teşkilat başkan yardımcısı ve Antalya milletvekili Hüseyin Samani, İl başkanı Hikmet Ayar, AK Parti Rize milletvekili Nusret Bayraktar, İl yönetim kurulu üyeleri, Rize belediye başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, İlçe belediye başkanları, İlçe teşkilat başkanları, İl kadın kolları başkanı Nuran Alim ve yönetimi, köy ve mahalle başkanların yanı sıra çok sayıda teşkilat mensubu katıldı.

 
Kongre ilçe başkanı Telat Tüfekçi’nin konuşmasıyla başladı. Tüfekçi konuşmasında, ” AK Parti İyidere Teşkilatı olarak şeffaflık, çalışkanlık ve uyumlu olma ilkelerini bugüne değin tavizsiz olarak uyguladık. Bundan sonrada uygulamaya devam edeceğiz. Partimizin kuruluşundan bugüne kadar girmiş olduğu üç genel, 3 yerel, 2 referandum ve cumhurbaşkanlığı seçimlerinde AK Parti İyidere ilçe teşkilatımızın sürekli yükselen başarısı ortadadır. Bu başarıların arkasında ki en önemli faktörün teşkilatlarımız arasındaki uyumun olduğunu düşünüyorum. 2015 Haziran ayında yapılacak genel seçimler için bugün burada yeni seçilecek olan yeni yönetimin aynı şevkle ve aynı heyecanla köy köy mahalle mahalle, ev ev çalınmadık kapı, sıkılmadık el bırakmadan çalışacağına inancım tamdır.” İfadelerini kullandı.
 
İlçe başkanı Telat Tüfekci’nin konuşmasından sonra kongre başkanlık divanı oluşturuldu. İl teşkilat başkanı Avukat Harun Mertoğlu’nun divan başkanlığını yaptığı kongrede saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından protokol konuşmaları yapıldı.
 
AK Parti Rize il başkanı Hikmet Ayar Kongre’de yaptığı konuşmada, ” 3 yıl önce yine bu salon da İyidere ilçe teşkilatımızın 4. Olağan kongresini yapmıştık. Geçmişe dönüp baktığımızda Türkiye olarak Rize olarak ve İyidere olarak bu 3 yılı verimli değerlendirdiğimizi, bu süre zarfında gururla bahsedebileceğimiz başarılara imza attığımızı hep beraber görüyoruz. İyidere ilçemiz hem genel seçimlerde hem belediye seçimlerinde hem de cumhurbaşkanlığı seçiminde üzerine düşeni yapmıştır. Onun için tüm İyiderelilere ve teşkilat görevlilerine buradan teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum. İyidere’de, belediye seçimlerinde Rize’de 2. Türkiye’de de 3. Olan bir belediye seçimi yaşadık. Cumhurbaşkanlığı seçiminde de yüzde 88 oy oranı ile gerçekten çok büyük bir başarıya imza attınız. Daha önümüzde yapacak çok işimiz var. Çıtamız yükselmiştir. Bundan sonra ki süreçte de İyidere’nin bu çıtayı daha da yukarılara çıkaracağını düşünüyorum.” dedi
 
AK Parti genel merkez teşkilat başkan yardımcısı ve Antalya milletvekili Hüseyin Samani ise konuşmasında son iki seçimdeki Rize’nin birinciliklerine değinerek, “Bugün hangi kritere göre değerlendirirsek değerlendirelim, hangi açıdan bakarsak bakalım, şampiyon olan bir ildeyiz ve bunun ağırlığını hissediyorum. Ben daha önce Antalya il başkanlı yaptım. İl başkanlığı yaptığım dönemden itibaren de milletvekilliği yaptığım dönemde de, gerek teşkilat çalışmalarında gerek seçimler ve referandumlarda almış olduğu sonuçlarla tartışmasız şampiyon olan bir ildeyiz. İnşallah cenabı Allah bu başarınızı arttırarak devam ettirir. Burada gördüğüm tablo bunun devam edeceğini gösteriyor. Genel merkez nezdinde de kendi fikrim olarak da buradaki başarıların devam edeceğine canı gönülden inanıyorum.” Şeklinde konuştu
 
Son olarak konuşan AK Parti Rize milletvekili Nusret Bayraktar ilçe kongrelerinin önemine değinerek, “Biz şuanda teşkilat çalışmalarımızın en önemlisi olan ilçe kongrelerimizi yapıyoruz. Siyasi partilerin ve teşkilatların ayakta durması, sürdürülebilir başarısının devam etmesi ve siyasi iktidarlarında başarısı kongrelerdeki birlik ve beraberliğe, ilticama ve bayram havasında yapılan teşkilat çalışmalarına bağlıdır. İşte İyidere de biz bunu görüyoruz. Bu çalışmaların ürünü seçimlere yansıyor. Seçimlerdeki başarımız ve çalışmalarımız Türkiye’ye yansıyor, istikrara yansıyor. Ekonomiye yansıyor.” dedi
 
Protokol konuşmalarının ardından yönetim kurulu faaliyet raporu, gelir-gider hesap raporu ile tahmini bütçe okundu. Müzakereler sonrasında raporlar ayır ayrı onaylandıktan sonra oy birliği ile yönetim kurulu ibra edildi. İlçe seçim kurulu başkanlığı gözetiminde yapılan seçimler ile yönetim kurulu asıl yedek üyeleri ile il delege asıl ve yedek üyelerinin seçimleri yapıldı.
 
Dilek ve temennilerin ardında seçimlere geçildi. Seçimlerde İyidere‘de 416 Delegeden386 Delegenin oy kullandığı seçimde oyların tamamını alan mevcut başkan Telat Tüfekçi yeniden İyidere ilçe başkanlığı görevine seçildi.
 
AK Parti İyidere ilçe yönetim kurulu şu isimlerden oluştu; Başkan Telat Tüfekçi, Bayram Kurt, Sadık Kara, Fatih Özdemir, Mustafa Kavalcı, Ömer Ömeroğlu, Muharrem Kalkavan, Veysel Karaduman, Arzu Mengen, Sabahattin Mete, Büşra Tepe, Celal Tüfekçi, Azize Kavalcı, Ali Temiz, Feyza Çakır.
Adalet ve Kalkınma Partisi | Rize İl Başkanlığı
Atatürk Caddesi Belediye Sarayı Kat:2 53100 Merkez / Rize
Tel : 0 (464) 213 01 84 , Fax : 0 (464) 213 01 85
Web Mail | Kod & Tasarım : Rizedeyiz Bilgi İşlem