Tarih : 18 Ekim 2019 Cuma 13:08Görüntüleme : 75
İl Başkanı Alim’den Muhtarlar günü mesajı

 İl Başkanı Alim Mesajında şu ifadelere yer verdi; “ Toplumumuzda çok önemli işlevleri olan ve yerel yönetimin temel taşlarından biri olan Muhtarlık idaresi büyük bir teşkilat olmakla beraber Demokrasinin yereldeki en köklü örneğini temsil etmektedir. Mahalle ve Köylerdeki vatandaşların devlet kurumlarıyla olan ilişkisinde önemli bir köprü görevi üstlenen Muhtarlarımız, diğer yandan da kamu bürokrasisinin en önemli çözüm ortağı olmaktadır. Halkımızın tercihi ve seçimiyle işbaşına gelmiş muhtar kardeşlerimiz, son derece önemli bir makamda bulunmaktadırlar. Muhtarlarımız hizmet görevlerinin yanı sıra vatandaşımızın hastasında, cenazesinde, düğününde kısacası sosyal yaşamın her alanında önemli bir sosyal görevi de üstlenmişlerdir.

AK Parti olarak, Muhtarlarımıza gereken önem ve değeri vererek, merkezi idare ile koordinasyonu, ülkemizin ve şehrimizin her önemli meselesinde söz sahibi olmaları gibi pek çok adım attık. Muhtarlık müessesesinin varlık ve önemine dikkat çeken Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan, özellikle muhtarlarımıza ayrı bir önem vererek Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nin kapılarını onlara sonuna kadar açmış onların sorun, talep ve isteklerini dinlemiştir.

Bu duygu ve düşüncelerle başta ilimizin Muhtarları olmak üzere tüm muhtarların muhtarlar gününü kutlar çalışmalarında başarılar dilerim.” dedi

Adalet ve Kalkınma Partisi | Rize İl Başkanlığı
Atatürk Caddesi Belediye Sarayı Kat:2 53100 Merkez / Rize
Tel : 0 (464) 213 01 84 , Fax : 0 (464) 213 01 85
Web Mail | Kod & Tasarım : Rizedeyiz Bilgi İşlem