Tarih : 21 Kasım 2014 Cuma 12:37Görüntüleme : 1260
Derepazarı Yeni ilçe başkanı Mustafa Sivri
AK Parti Derepazarı ilçe başkanlığı 5. olağan kongresinde Mevcut başkan Necip Çelik'in Aday olamazken, Mustafa Sivri tek liste ile girdiği seçimlerde Derepazarı ilçe başkanı seçildi.

AK Parti ilçe kongreleri Derepazarı kongresiyle birlikte tamamladı. Derepazarı düğün salonunda yapılan kongre’ye; Gümrük ve ticaret eski bakanı AK parti Rize milletvekili Hayati Yazıcı İl başkanı Hikmet Ayar, İl yönetim kurulu üyeleri, Rize belediye başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, İlçe belediye başkanları, Ak parti İlçe başkanları, İl kadın kolları başkanı Nuran Alim ve yönetimi, AK Parti İl gençlik kolları başkanı Abdullah Oğuz Hut ve yönetimi, köy ve mahalle başkanların yanı sıra çok sayıda teşkilat mensubu katıldı.

 
Kongre ilçe başkanı Necip Çelik’in konuşmasıyla başladı. Bayraktar konuşmasında, “ bu davaya gönül vermiş biri olarak, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada bu davanın bir neferi olarak her zaman olduğu gibi bundan sonrada görev almaya hazırız. Bu duygu ve düşüncelerle yeni seçilecek olan ilçe başkanımıza ve yönetimine şimdiden hayırlı olsun diyorum.” dedi
 
İlçe başkanı Necip Çelik’in konuşmasından sonra kongre başkanlık divanı oluşturuldu. İl teşkilat başkanı Avukat Harun Mertoğlu’nun divan başkanlığını yaptığı kongrede saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından protokol konuşmaları yapıldı.
 
AK Parti Rize il başkanı Hikmet Ayar kongrede Yaptığı konuşmada, “ bugün son kongremizi yapıyoruz. Tüm kongrelerimizi birlik berberlik ve kardeşlik havasında yaptık. Bu hava bize yeni bir sinerji katacaktır diye düşünüyoruz. Çünkü her kongreden sonra hep beraber bu sinerjiyi yaşadık ve gördük. Ve onun içindir ki bütün partiler kongrelerde güç kaybederken biz gücümüze güç katarak yolumuza devam ettik. bu sinerji her kongreden sonra başarımızı arttırmıştır. Seçim sonuçlarına etki etmiştir.” İfadelerini kullandı.
 
Gümrük ve ticaret eski bakanı AK Parti Rize milletvekili Hayati Yazıcı, ise konuşmasında “ Kongreler teşkilat çalışmalarının bir anlamda muhasebesinin yapıldığı en etkin parti çalışmalarında birsidir. Bu çalışmalarda ki amaç; mademki siyaseti hizmet odaklı yapıyoruz. Partimizi millete hizmet etmek için bir aracı olarak görüyoruz. Hedeflediğimiz noktaya varmada hangi unsurları devreye koyarsak daha verimli hale getiririz. Bu süreçte bunlara dikkat ediyoruz. Bizim kongre süreçlerimizde birilerini öne çıkarmak, birilerini ötekileştirmek, dışlamak bizim tarzımız değildir.” Şeklinde konuştu
 
Protokol konuşmalarının ardından yönetim kurulu faaliyet raporu, gelir-gider hesap raporu ile tahmini bütçe okundu. Müzakereler sonrasında raporlar ayır ayrı onaylandıktan sonra oy birliği ile yönetim kurulu ibra edildi. İlçe seçim kurulu başkanlığı gözetiminde yapılan seçimler ile yönetim kurulu asıl yedek üyeleri ile il delege asıl ve yedek üyelerinin seçimleri yapıldı.
 
Dilek ve temennilerin ardında seçimlere geçildi. Seçimlerde Derepazarı‘nda 416 delegeden 350 Delegenin oy kullandığı seçimde oyların tamamını alan Mustafa Sivri Derepazarı ilçe başkanlığı görevine seçildi.
 
Derepazarı yeni ilçe başkanı Mustafa Sivri yaptığı konuşmada, “Haziran 2015 seçimlerine anayasayı değiştirebilecek çoğunluk üzerindeki milletvekili kadrosunu meclise taşımak zorundayız. Daha güçlü daha sağlam duran bir Türkiye için daha çok çalışmalıyız. İlçemiz içerisinde birlik ve beraberliği sağlayarak, görüşü ne olursa olsun her kesimden vatandaşlarımızı kucaklayan bir Mevlana sevgisiyle yaklaşıp, bütün dava arkadaşlarımızla el ele gönül günüle daha ileri ufuklara bakarak yolumuza devam edeceğiz. Bunu hep birlikte yapacağız.” dedi
 
AK Parti Derepazarı ilçe yönetim kurulu şu isimlerden oluştu: Başkan Mustafa Sivri, Ayşe Kalyoncuoğlu, Fikri Akyıldız, Hasan Büyük, Hayriye Hacıabdullahoğlu, İlyas Öksüz, İsmail Terzi, İsmail Deliismasil, Nihan Çakır, Osman Nuri Savut, Rafet Demir, Seher Denizci, Şule Genç Sancaktar, Yavuz Yıldız, Yavuz Karataş
Adalet ve Kalkınma Partisi | Rize İl Başkanlığı
Atatürk Caddesi Belediye Sarayı Kat:2 53100 Merkez / Rize
Tel : 0 (464) 213 01 84 , Fax : 0 (464) 213 01 85
Web Mail | Kod & Tasarım : Rizedeyiz Bilgi İşlem