Tarih : 20 Mart 2019 Çarşamba 17:11Görüntüleme : 411
Çamlıhemşin, Haşimoğlu İle Vizyon Kazandı
Çamlıhemşin Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Osman Haşimoğlu, 31 Mart yerel seçimleri öncesinde yaptığı çalışmalar ve projeleri hakkında açıklamalarda bulundu

İlçede vatandaşların da desteğiyle çok güzel bir seçim atmosferi yaşadıklarını aktaran Haşimoğlu, yaptıkları çalışmalarla ilçenin ihtiyaçlarına cevap vermeye çalıştıklarını, Çamlıhemşin’i turizmle ön plana çıkarmak için projeler geliştirdiklerini ifade etti.

SU PROJESİ TAMAMLANDI

İlçenin altyapı ve ulaşım sorunlarına yönelik olarak titizlikle çalıştıklarını belirten Haşimoğlu, su depolarında bakım ve onarım yaptıklarını, yollar da ise asfalt, beton ve taş duvar projelerine ağırlık verdiklerini söyledi. İlçe merkezine bağlı mahallelerde içme suyu projesini tamamlandıklarını belirten Haşimoğlu, uzun yıllar boyunca suyla ilgili bir problemin yaşanmayacağını söyledi.

ŞEHİR MERKEZİNE KÜLTÜREL DOKUYA UYGUN CEPHE ÇALIŞMASI

Şehir merkezinde dış cephe çalışması gerçekleştirdiklerini belirten Haşimoğlu, ilçenin kültürel dokusuna uygun olarak binaların cephelerini yenilediklerini, aynı zamanda eskiyen belediye binasına da onarım çalışması yaparak ilçenin dokusuna uygun olarak tasarladıklarını vurguladı.

YOLLARA BETON VE ASFALT

İlçenin engebeli yapısından dolayı ulaşımı kolaylaştırmak adına beton ve asfalt yol çalışmalarına önem verdiklerini söyleyen Haşimoğlu, yolların kullanım ömrünü ve güvenliğini arttırmak adına taş duvar işlerine de öncelik gösterdiklerini sözlerine ekledi.

GALER DÜZÜ BOĞA GÜREŞİ ARENA YAPILIYOR

İlçenin doğa ve kültürel turizm imkanlarını arttırmak adına peyzaj çalışmaları gerçekleştirdiklerini, özellikle boğa güreşlerinin yapıldığı alana “Galer Düzü Arena” projesini başlattıklarını ifade etti.

TRANSİT YOL PROJESİ

İlçe merkezinde yaşanan trafik yoğunluğunu azaltmak adına derenin karşı tarafından transit yol projesini geliştirdiklerini söyleyen Haşimoğlu, alternatif yol özelliği taşıyacak olun yolun çalışmalarına kısa süre içerisinde başlayacaklarını söyledi.

MERKEZE ÇOK KATLI OTOPARK

İlçe merkezinde bulunan Orman İşletmeleri binasının yerine çok katlı otopark yapacaklarını ifade eden Haşimoğlu, otoparkın bulunduğu bölgenin yüzde 80 ihtiyacını karşılayacağını söyledi.

81 ADET TOPLU KONUT

İlçede TOKİ işbirliğiyle bir toplu konut projesini hayata geçirmeyi planladıklarını söyleyen Haşimoğlu, 81 konutluk projenin talep toplama sürecinde olduğunu belirti. 

Adalet ve Kalkınma Partisi | Rize İl Başkanlığı
Atatürk Caddesi Belediye Sarayı Kat:2 53100 Merkez / Rize
Tel : 0 (464) 213 01 84 , Fax : 0 (464) 213 01 85
Web Mail | Kod & Tasarım : Rizedeyiz Bilgi İşlem